Správa-IT.com - Sítě LAN/WLAN

Nejnovější

Kytary Stehno

Greenhorns - webmastering

Nová Sekce - webmastering

AUTO MS s.r.o.

Spedio s.r.o.

Eva Zárubová

Spedos s.r.o.

Vertima s.r.o.

Klokanclub

Klub Montessori

David Janouch

Kouzelné doteky

Komise pro stadiony a hrací plochy

Luthier.cz

Sítě LAN/WLAN

Zřídíme pro vaši firmu nebo třeba domácnost klasickou pevnou nebo bezdrátovou síť, což vám umožní, aby všechny počítače v síti sdílely tiskárny, skenery, síťové disky, připojení k internetu, multimediální soubory, dále můžete hrát síťové hry apod.

LAN

Výhodou klasické sítě je vyšší přenosová rychlost, stabilita a nižší spotřeba elektrické energie. Nevýhodou je kabelový rozvod – musí se vrtat do zdí, připevňovat kabely na zdi příchytkami; malá mobilita. Využití zejména v moderních budovách, kde je kabeláž vedena spolu s telefony v nástěnných lištách.

WLAN

WLAN

Pravým opakem je bezdrátová síť. Dosahuje nižších přenosových rychlostí, stabilita připojení je závislá na vzdálenosti počítače od zdroje signálu (přístupového bodu), na pevných překážkách, a pokud je přenos signálu realizován vně objektu, tak i na povětrnostních podmínkách. Zato mobilita počítačů je prakticky neomezená a odpadají zásahy do zdiva. Šíření signálu je o něco energeticky náročnější. Typickým využitím jsou domácnosti, restaurace, hotely, historické objekty. Ve firmách spíše jako doplněk klasické LAN.

Copyright © 2009 - 2024 Bc. Marek Dráb - Správa-IT.com